Najvišje stavbe v Mumbaju

Mumbai je komercialno in finančno središče Indije, ki gosti več kot 4000 visokih zgradb, vključno z nekaterimi najvišjimi nebotičniki na svetu. Uvrščen je med šesto mesto z največ nebotičnikov na svetu, večina jih je stanovanjskih. V zadnjem desetletju je metropolitansko mesto doživelo razcvet v gradbeništvu s številnimi nadstropji, več sto nebotičnikov in nešteto visokih zgradb v gradnji. Trenutno Mumbai gosti največje število izjemno visokih zgradb in nebotičnikov na svetu. Spodaj je seznam najvišjih stanovanjskih, komercialnih in trgovskih kompleksov, ki prevladujejo v obzorju Mumbaija.

Najvišje stavbe v Mumbaju

Palais Royale

Palais Royale je najvišja zgradba nebotičnikov v Indiji, ki se nahaja v regiji Mumbaj v Spodnjem Parelu. Šteje se, da je prva stavba supertall v Indiji, ki je dosegla Platinasto oceno vodilne v energetskem in okoljskem oblikovanju (LEED) za okoljsko trajnost v zeleni gradnji. Razkošen stanovanjski objekt je visok 1050 metrov in ima 88 nadstropij in 120 apartmajev visokega razreda. Za povečanje udobja potnikov je stolp zasnovan kot čim manjši premik z robustnim armiranobetonskim ogrodjem in nizkim razmerjem stranic 1: 3. Prostor ima prostore, kot so kino dvorana, spa, kriket igrišče, nogometno igrišče, igrišče za badminton in trije bazeni.

Omkar 1973 Tower A in Tower B

Omkar Tower A in B sta drugi in tretji najvišji zgradbi v predelu Worli v Mumbaju. Ob zaključku bo v prostorih stolpov Omkar 1973 gostil več kot 400 neba bungalovov, ki se razprostirajo od 2.500 kvadratnih metrov do 18.200 kvadratnih. Stolp A se bo dvignil 876 čevljev nad tlemi s 75 nadstropji, medtem ko bo stolp B nekoliko manjši na 873 ft s 70 nadstropji. Bližina trgovskega središča Mumbaja in pogled na Arabsko morje bosta privlačen stanovanjski stolp za srednji in visoki delavski razred.

Imperial Tower 1 in Tower 2

Imperialne stolpe sestavljajo najvišji nebotičniki, ki dominirajo v južnem Mumbaju. Gradnja se je začela leta 2010 v regiji Tardeo, nekdanji deželi s slumom, kjer se sedanji model gradnje ponovno razvija v velikem obsegu z zagotavljanjem prostega zemljišča in rehabilitacije prebivalcem revnih četrti v zameno za izključne pravice do razvoja lastnine. Dvoposteljna stolpnica je stanovanjska stavba z obema stolpoma, ki se dvigata 833 metrov nad tlemi in vsak z 61 nadstropji.

Prihodnost Skyba Mumbaija

Z izjemno eksponentno rastjo v Mumbaju v zadnjem desetletju se pričakuje, da bo v prihodnosti v Mumbaiju prevladalo več nebotičnikov in super visokih zgradb. Kot 8. mesto po številu prebivalcev na svetu, se Mumbai uvršča v ospredje sprejema zelene tehnologije v novo generacijo nebotičnikov. Trenutno stanje svetovnega podnebja povzroča pritisk na gradbeno industrijo, da sprejme okoljsko prijazne proizvodne postopke, okolju prijazne gradbene materiale in trajnostne postopke za ravnanje z odpadki. S temi tristopenjskimi razvoji in odobritvami LEED-a lahko Mumbai ohrani in pospeši eno največjih zmag človeštva nad fiziko.

Najvišje stavbe v Mumbaju

RazvrstitevImeVišina (m)Hegiht (ft)TlaLeto
1Palais Royale3201050882015
2Omkar 1973 Tower A267876752017
3Omkar 1973 Tower B266873702017
4Imperial Tower 1254833612010
5Imperial Tower 2254833612010
6En Avighna Park251823602017
7Ahuja Tower250820532014
8L & T Crescent Bay 1245804642017
9Indiabulls Sky240787482016
10Svetovni vrh223732572014
11Lodha Bellissimo A & B222728532012
12Lodha Bellissimo C222728532012
13L & T Crescent Bay 2220722572017
14Lodha Venezia 1213699682017
15Enklava orhidej 1210689522013
16Enklava orhidej 2210689522013
17L & T Crescent Bay 3210689542017
18Omar Alta Monte stolp A205673532015
19Trg Kohinoor203666522013
20Lodha Primero201659522014