Pyeongchang 2018 Champions By Athletic zastopstvo

Tekmovanje zimskih olimpijskih iger, ki je potekalo v PyeongChangu v Južni Koreji, je trajalo 19 dni. Na podlagi števila osvojenih medalj je zmagovalna ekipa bila Norveška. Norveška je na olimpijskih igrah osvojila 39 medalj. Na drugem mestu je Nemčija s 31 medaljami, kanadska ekipa pa je osvojila tretje mesto. Na svetovni prireditvi, ki je privabila več kot 3500 udeležencev, je Kanada osvojila 29 medalj. Poleg tega je bilo več kot 80 držav zastopanih na olimpijskih igrah v Južni Koreji leta 2018. V zvezi z udeležbo so bile države, ki so imele največje število športnih predstavnikov, Združene države (241 ljudi), Kanada (225 oseb) in Nemčija (153 udeležencev). ). Nasprotno, Lihtenštajn je imel najmanj število predstavnikov s samo tremi konkurenti. Kljub temu je ekipa treh osvojila eno medaljo.

Pyeongchang 2018 Champions by Athletic zastopstvo

Na prejšnjih zimskih olimpijskih igrah, ki so potekale leta 2014, je bila Norveška na tretjem mestu, ko je osvojila 26 medalj. Letos so dodali še 13 medalj za prvo mesto v svetovni konkurenci. Norveška atletska ekipa je osvojila 14 zlatih medalj, 14 srebrnih medalj in 11 bronastih medalj. Država je predstavila eno svojih najboljših predstav v preteklih letih, ko je prehitevala Rusijo in ZDA, ki so bili zmagovalci na zimskih olimpijskih igrah 2014. Norveška je prevladovala na olimpijskih igrah v športu, kot je tek na smučeh in skakanje.

Nemčija je bila druga najboljša ekipa na zimskih olimpijskih igrah leta 2018. Država je osvojila 14 zlatih medalj, 10 srebrnih medalj in 7 bronastih kovin. Med Nemčijo in Norveško je prišlo do ostre konkurence. Nemčija je dosegla izjemne rezultate na ledenih stezah, kot so smučarski skoki (4 medalje), ledeniški dogodki (11 medalj) in biatlon (7 medalj). Poleg tega je bil eden izmed najbolj razburljivih dosežkov za Nemčijo drugi v vroče tekmovanem moškem hokejskem športu. Nemčija je med finalom izgubila tesno povezavo z Rusijo in osvojila srebrno medaljo.

Kanada, ki je na tretjem mestu, je osvojila 11 zlatih medalj, 8 srebrnih medalj in 10 bronastih medalj. Z delegacijo 225 športnikov in 87 trenerjev je bila Kanada med prvimi tremi državami, ki so bile zastopane na zimskih olimpijskih igrah leta 2018 v velikem številu. Pravzaprav je Kanada prvič imela tako veliko število udeležencev. Vendar se zdi, da je bila ekipa zelo dobro pripravljena na tekmovanje.

Preseneča med zimskimi olimpijskimi igrami leta 2018

Ena od največjih presenečenj na olimpijskih igrah je bila ameriška ženska hokejska ekipa, ki je premagala kanadsko ekipo. Kanada je imela zmagovalni naslov ženskega hokeja na ledu že 20 let. Poleg tega je bilo zabavnih individualnih predstav, kot so snowboarderji, kot so Red Gerard, Jamie Anderson in Chloe Kim. Vendar pa so posamezniki, kot sta Nathan Chen in Mirai Nagasu iz ekipe Združenih držav Amerike, opravili pod pričakovanji. Naslednje presenečenje je bilo dejstvo, da so Združene države izpustile med tremi najboljšimi. Ekipa ni dosegla cilja 37 medalj in najmanj 25 medalj. Namesto tega se je uvrstila na četrto mesto s 23 osvojenimi medaljami.

RazvrstitevDržavaSkupaj osvojene medaljeŠtevilo sodelujočih športnikovDelež medalj na športno reprezentanco